WYSTAWY OD 2020r.

CHODŹ POMALUJ MÓJ ŚWIAT

„Za siódmą górą, za siódmą rzeką, Twoje sny zamieniasz na pejzaże. Niebem się wlecze wyblakłe słońce, Oświetla ludzkie wyblakłe twarze. Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko, niech na niebie stanie tęcza malowana twoją kredką”.
Tekst zespołu Dwa Plus Jeden towarzyszył młodzieży podczas tworzenia prac dla swoich rówieśników z Ukrainy. W ten sposób chcieli wesprzeć i podtrzymać na duchu młode osoby których codzienność stała się szara i smutna. Artyści otworzyli zatem okno i za pomocą nieograniczonej wyobraźni stworzyli piękne pejzaże, zwariowane połączenia świata ludzkiego ze zwierzęcym, wielu mlodych artystów potrafilo na atapie tworzenia w tajemniczy sposób otworzyć swoje dusze.
Podczas wernisażu, który odbył się 02 kwietnia, prace przybrały formę otwartych okien, pokoi z widokiem na świat. Znalazło się również jedno wspólne okno, przy którym zatrzymały się na chwilkę kolorowe ptaki. Każdy z ptaków został stworzony przez innego twórcę.
Pojawieniu się gości na wernisażu towarzyszyły cichutkie dźwięki gitary, już po chwili rozległy się słowa wspomnianej na wstępie piosenki "Chodź, pomaluj mój świat", w wykonaniu Julii Słodkowskiej. Podczas refrenu do śpiewu przyłączyły sie dzieci i ich opiekunowie.
Zapraszamy do wspomnień dzięki fotorelacji z wernisażu oraz do odwiedzania wystawy.