WYSTAWY OD 2020r.

MITYCZNIE. Wystawa prac graficznych

Mitycznie – pod takim tytułem odbył się w ubiegłą sobotę wernisaż prac wykonanych w pracowni grafiki warsztatowej, działającej w naszym domu kultury pod kierunkiem pani Agnieszki Jarockiej. Wernisaż skromny, gdyż ograniczony tak do miejsca ekspozycji jak i ilości artystek wystawiających swoje prace. Panie: Urszula Maciantowicz i Marzena Kasperska El Khalfi skupiły się na tematach mitologicznych, a jednym z cichych  bohaterów wystawy został zupełnie niemitologiczny  jamniczek, który osobiście postanowił pojawić się także na wernisażu. Trudno powiedzieć, czy działalność jego właścicielki robi na nim większe wrażenie, ale że ją kocha i w trakcie wernisażu nie spuszcza z Niej oka  – jest oczywiste.

Prace wykonane zostały w dwóch technikach: linorycie i suchej igle. Ekspozycja jest w dalszym ciągu do obejrzenia na specjalne życzenie, została bowiem umiejscowiona w sali grafiki, do której wstęp na ogół jest niedostępny. Zapraszamy do oglądania.