CHÓR NA OBCASACH

CHÓR NA OBCASACH został założony w lutym 2015 roku przez Pawła Wielgusa, instruktora naszego Domu Kultury. Początkowo był to chór żeński; w październiku 2016 roku dołączyli muzykalni panowie i tak powstał chór mieszany. W repertuarze zespołu znajdują się utwory klasyczne, ludowe, a także piosenki pop w ciekawych chóralnych aranżacjach.
W wykonaniu chóru można usłyszeć utwory różynych językach: polskim, czeskim, niemieckim, angielskim, francuskim, łacińskim.

Obecnie chór liczy 25 osób, jednak nadal do zespołu mogą dołączyć osoby, które znajdują radość we wspólnym śpiewaniu. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane. ZAPRASZAMY!

Próby CHÓRU NA OBCASACH odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 w sali kameralnej Domu Kultury w Ozimku.

26.11.2020 r. pandemia zabrała Jacka Korniaka, tenora, jednego z filarów Chóru Na Obcasach. Człowieka niezwykle wszechstronnie utalentowanego, obdarzonego pięknym głosem i wspaniałą muzykalnością. Darzyliśmy go wszyscy przyjaźnią i szacunkiem. Żegnaliśmy z niewypowiedzianym żalem. Jest to dla jego przyjaciół z chóru strata niepowetowana.