IMPREZY TEATRALNE

Ważniejsze imprezy o charakterze teatralnym, realizowane przez teatr Fieter.

Należeć będą do nich cykle imprez o charakterze jubileuszowym, realizowane we współpracy z sekcją plastyczną Justyny Wajs, zaprzyjaźnionymi muzykami, plastykami lub zespołami teatralnymi, dwie edycje Defektu Teatralnego tworzonego w Londynie oraz kolejne edycje Ozimskiej Nocy Teatralnej, na którą zapraszane są najciekawsze teatry offowe działające w kraju.

NOCNIK TEATRALNY. V Ozimska Noc Teatralna

Ozimska Noc Teatralna, której piąta edycja odbyła się 28 maja br. i trwała od godziny 18.00 do północy, organizowana była przez Dom Kultury w Ozimku z finansowym wsparciem Starostwa Powiatowego w Opolu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Patronami medialnymi było opolskie Radio Doxa oraz NTO.

Na ozimskiej scnie wystąpiło pięć grup teatralnych:

Teatr Jednego Aktora Wioleta Komar ze spektaklem "Diva" wg. monodramu Magdaleny Gauer w reż. Stanisława Miedziewskiego.

Teatr Wojtek Kowalski z monodramem"3xTak Rudnicki" wg. prozy Janusza Rudnickiego w wykonaniu i reżyserii Wojciecha Kowalskiego

Teatr Tańca Siera z widowiskiem tanecznym "Podszepty" w reżyserii i z choreografią Agnieszki Daniszewskiej.

Teatr Ecce Homo z przedstawieniem "Vattene!" według scenariusza inspirowanego kinem włoskim, autorstwa reżysera spektaklu- Marcina Bortkiewicza.

Teatr Tata ze spektaklem "Et in Arcadia ego" wykonanym i wyreżyserowanym przez Damiana Kierka na podstawie tekstu Franza Kafki.

Grupy biorące udział w tegorocznej edycji Nocnika Teatralnego otrzymały pamiątkowe nagrody w postaci metalowych dyplomów oraz koszulki ufundowane przez Powiat Opolski.

Nagrodę Publiczności, ufundowaną przez Województwo Opolskie, otrzymał Teatr Jednego Aktora Wioleta Komar za spektakl "Diva". Pozostałe grupy otrzymały nagrody pocieszenia.

Specjalną, nieregulaminową nagrodę In Blanco otrzymał Bartek Zapart.

Imprezie towarzyszył wernisaż wystawy 25 lat Teatru Fieter.

W pracach nad tegorocznym Nocnikiem wzięły udział następujące osoby:

- Danuta Kinder, Anna Szałobryt, Norbert Halupczok, Małgorzata Kizyma (Dom Kultury w Ozimku).

- Radosław Czupryński, Tomasz Mehl, Bartek Zapart (Teatr Fieter).

Wolontariat:

- Martyna Mirowska, Martyna Konowalik, Agnieszka Jarocka, Bartek B.

Realizacja imprezy: Robert Konowalik.

Fotografie: Adam Kolman (Fotokomórka)