IMPREZY TEATRALNE

Ważniejsze imprezy o charakterze teatralnym, realizowane przez teatr Fieter.

Należeć będą do nich cykle imprez o charakterze jubileuszowym, realizowane we współpracy z sekcją plastyczną Justyny Wajs, zaprzyjaźnionymi muzykami, plastykami lub zespołami teatralnymi, dwie edycje Defektu Teatralnego tworzonego w Londynie oraz kolejne edycje Ozimskiej Nocy Teatralnej, na którą zapraszane są najciekawsze teatry offowe działające w kraju.

DEFEKT TEATRALNY

Defekt teatralny, czyli Deformacje Elementów Koniecznie Teatralnych miał być w założeniu cykliczną imprezą realizowaną przez teatr FIETER wsród londyńskiej Poloni.

Pomysł na imprezę powstał przy okazji występu ze spektaklem "Orte" w pubie FOUNDRY latem 2008r. Spektakl zrealizowany został w Londynie przez Roberta Konowalika, Małgorzatę Dreling i Małgorzatę Błońską.

W następnym roku impreza odbyła się w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym i do współpracy został zaproszony teatr NARYBEK FROM POLAND z Mysłowic, który wystawił podczas imprezy spektakl "Dziewictwo". Teatr Fieter zrealizował na miejscu przedstawienie "Herbata" z udziałem Polaków mieszkających na stałe w Londynie, oraz zaprezentował spektakl "Gomber i Gombratrup" z udziałem Marcina Rakowskiego. W spektaklu "Herbata" wzięli udział: Małgorzata Dreling, Marcin Dederko, Katarzyna Grzeszczyk, Tadeusz Grzeszczyk, Filipina Ruszczyńska, muzykę na żywo wykonała grupa PRĄD Z AENIMY w składzie: Krzysztof Milha, Paweł Fiuto, Marcin Rakowski