RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Mażoretki latem nie leniuchują!

W dniach 26 – 28 sierpnia, mażoretki Domu Kultury w Ozimku, grupy Omega oraz Feniks, wzięły udział w wakacyjnych zajęciach mażoretkowych. Zaczęło się castingiem do zespołów, na którym dziewczęta demonstrowały swoje umiejętności taneczne. Nie obyło się bez stresu związanego z naborem. Tym razem był on motywujący, bo w rezultacie przełożył się na przyjęcie wszystkich zainteresowanych! Po radosnej informacji o dostaniu się do grupy, tancerki wysłuchały krótkiego wykładu na temat wpływu uzależnienia na życie człowieka. Dzięki finansowemu wsparciu Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w kolejnych dniach odbyły się warsztaty z Instruktorem i Sędzią Międzynarodowym MWF i IFMS Lenką Bachovą z Czech. Dziewczyny pracowały nad poprawną postawą i napięciem ciała, poprawiały technikę tańca oraz zapoznały się z podstawami baletu. Dzięki czujnemu oku doświadczonej prowadzącej wszystkie błędy szybko zostały wychwycone. Przygotowania do kolejnego sezonu zostały rozpoczęte mocnym akcentem!

• Data aktualizacji: 2019-11-19 15:56