RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Koncert MUZYKA BEZ GRANIC 28.09.2019

„MUZYKA BEZ GRANIC”

W ostatni weekend września Dom Kultury w Ozimku gościł grupę dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionego Rymarova . Ok. 30 osobowa grupa z Polski i Czech przez dwa dni uczestniczyła w warsztatach wokalnych prowadzonych przez instruktorów: Agnieszkę i Andrzeja Wilczyńskich oraz Aleksandra Gonsiora.

Efekty swojej pracy grupa zaprezentowała w sobotni wieczór, podczas Koncertu Galowego. Dzieciaki szkoliły się z emisji głosu oraz ruchu scenicznego, a wszystkie te zabiegi były wykorzystane do aranżacji hitów: „Na drodze tej”- ścieżka dźwiękowa z bajki Vaiana, „Can’t Stop The Feeling!” J.Timberlakea, „Will You Be There” M. Jacksona, „Bumerang” E.Farnej.

Warsztaty wokalne były pełne pasji, pozytywnej energii a zaangażowanie instruktorów oraz uczestników dało się odczuć podczas wielkiego finału. Tego wieczoru ze sceny ozimskiego Domu Kultury zabrzmiały piosenki w języku polskim i czeskim. Koncert został bardzo miło przyjęty przez lokalną widownie, która swój zachwyt okazała podczas owacji na stojąco.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu polsko-czeskiego pn. „Łączy nas muzyka”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

• Data aktualizacji: 2019-11-21 14:54