Konkurs Recytatorski w języku niemieckim

Konkurs Recytatoski w języku niemieckim pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”, jest imprezą o zasięgu wojewódzkim realizowaną co roku przez Zarząd Wojewódzki Towarzystawa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Od wielu lat eliminacje miejsko-gminne konkursu organizuje Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku we współpracy z Zarządem Gminnym TSKN.

Eliminacje miejsko-gminne 2018

Uprzejmie informujemy, że 27 lutego 2018  roku o godz. 10.00 w Domu Kultury  w Ozimku odbędą się miejsko-gminne eliminacje XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”. Wzorem lat ubiegłych impreza ta jest organizowana przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku we współpracy z Zarządem Gminnym TSKN. Konkurs jest adresowany do uczniów  szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Jednocześnie przypominamy, iż każdy z uczestników przygotowuje do recytacji 2 utwory poetyckie w języku niemieckim. Pomoc w wyborze repertuaru mogą stanowić  kompendia zamieszczone na stronie internetowej Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim (www.skgd.pl, zakładka: działalność oświatowa).

W załączeniu  regulamin, protokół eliminacji szkolnych oraz karty zgłoszeń, które należy dostarczyć do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku do dnia 16 lutego 2018  roku. Do eliminacji miejsko-gminnych każda szkoła podstawowa może zakwalifikować do 4 osób, a szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do 10 osób.

Impreza pod patronatem Burmistrza Ozimka.

• Data aktualizacji: 2018-10-18 15:12