Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wystawy:

Wielcy stąd

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pn. "Wielcy stąd. Znane osobowości powiatu opolskiego" udostępnioną naszej bibliotece przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu. Ekspozycję można oglądać w Filii Bibliotecznej w Dylakach do 29 października 2019 roku.

Wystawa prezentuje sylwetki  osób, które  dzięki swojej pasji,  działaniom i postawie współtworzyły lub nadal tworzą historię naszego najbliższego regionu, a nierzadko  rozsławiają go w Polsce i świecie. Robią to w różnych dziedzinach:  w życiu społecznym, politycznym, naukowym, kulturalnym czy sportowym. Na 29 planszach  przedstawiono 90 życiorysów znanych osobowości, które warto poznać i zapamiętać. Gminę Ozimek reprezentuje 7 osób: Eryka Świerc, Józef Tomasz Juros, Natalia Szponder, Paweł Olkowski, Waldemar Sobota, Henryk Brejza, ks. Piotr Gołąb.  Wybór bohaterów wystawy dokonany został przy wsparciu bibliotekarzy z bibliotek publicznych w powiecie opolskim ziemskim.

• Data aktualizacji: 2019-11-22 09:37