e KULT. PROJEKTY ONLINE

9 JESIENNY NOCNIK TEATRALNY

NOCNIK WERSJA 2
NOCNIK WERSJA 2

Zapraszamy na dziewiątą edycję naszej Ozimskiej Nocy Teatralnej: 9. Nocnik Teatralny w Ozimku !!!
W sobotę, 19 października już od godziny 18.00, w Domu Kultury w Ozimku.
Wystąpią przed Wami:

TEATR WOJTKA KOWALSKIEGO: "HOMOSOVIETIKUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki".
Wojciech Kowalski, znany naszej publiczności z Saksofonisty, Trzy razy Rudnicki, Rok 1913. Zoszczenko znany z ciętego pióra, zabawnych krótkich form literackich. Połączone w jedno z cudownym dodatkiem muzyki na żywo, wygranej przez Michała Pilarskiego na akordeonie. Nie zabraknie piosenek - tutaj autorstwa Bułata Okudżawy w interpretacji autora i głównego wykonawcy spektaklu! Pozycja obowiązkowa! Nagród nie wypisujemy, to długa, mroczna lista sukcesów i nazw geograficznych.

TEATR PERSYFLAŻ: "ZA KULISAMI"
Antoni Czechow pod rękę z poematem Aleksandra Puszkina (piosenki). Spektakl nagrodzony w tym roku najważniejsza nagrodą Biesiady Teatralnej w Horyńcu. Zrealizowany przez Robert Kaczorowski, twórcę Teatru Satyry Zielona Mrówa (nagradzanego po wielokroć, ale przede wszystkim oglądanego i oklaskiwanego niezmiennie od lat). Humor, refleksja, wędrowna trupa aktorska, garderoba, w której przegląda się zapomniany świat dziewiętnastowiecznej Rosji. Do zobaczenia koniecznie!!!

TEATR FIETER: "CZY WARIAT ZJE LITERACKIE"
Tekturowa wariacja na temat trzech autorów, wykonana na nowo i podkręcona. Józef Ka, Się, Gomber i Gombratrup. Od udawanej powagi do niepohamowanej wesołości. Gramofon, trup w pokoju, postać zaginiona na kartkach książki, bezmyślny wędrowiec. Bartek Stanuch, Justyna Mehl i Robert Konowalik (scen., i reżyseria). Jeden z najbardziej rozpoznawalnych spektakli teatru Fieter, wznowiono specjalnie z powodu tegorocznego Nocnika.

TEATR FOTOGRAFII: "ZBRODNIA I KARA"
Niezwykła wystawa Teatru Fotografii, ze zdjęciami Przemek Wiśniewski i krótkimi opisami. Wystawa przybędzie do nas z Rzeszowa: osoby na fotografiach to znakomici aktorzy Teatru Maska. Spektakl, który istnieje wyłącznie na fotografiach. Spektakl, którego premierę stanowi wernisaż wystawy. Niecodzienny, trwający od wielu lat projekt Teatru Fotografii, który przygotowuje swoje fotograficzne spektakle z udziałem prawdziwych aktorów, mimo, iż żaden z tych spektakli nie został nigdy wystawiony na scenie. Jedyna taka okazja w Ozimku!!!

Zapraszamy serdecznie, zapewniamy poczęstunek, miła, sympatyczną oraz twórczą atmosferę. Czekamy na każdego z Was, albowiem każdy odnajdzie tego wieczoru coś dla siebie. O to jesteśmy spokojni, tego jesteśmy pewni.

Patronat medialny:

                       

HOMOSOVIETICUS, Teatr Wojtka KowalskiegoHOMOSOVIETICUS, Teatr Wojtka KowalskiegoHOMOSOVIETICUS, Teatr Wojtka Kowalskiego, plakatZa kulisami, teatr PersyflażZa kulisami, teatr PersyflażZa kulisami, teatr PersyflażCzy wariat zje literackie, PLAKATTeatr Fotografii, fot. Przemek WiśniewskiTeatr Fotografii fot. Przemek WiśniewskiTeatr Fotografii, fot. Przemek Wiśniewski
  • Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 740 483