IMPREZY TEATRALNE

Ważniejsze imprezy o charakterze teatralnym, realizowane przez teatr Fieter.

Należeć będą do nich cykle imprez o charakterze jubileuszowym, realizowane we współpracy z sekcją plastyczną Justyny Wajs, zaprzyjaźnionymi muzykami, plastykami lub zespołami teatralnymi, dwie edycje Defektu Teatralnego tworzonego w Londynie oraz kolejne edycje Ozimskiej Nocy Teatralnej, na którą zapraszane są najciekawsze teatry offowe działające w kraju.

Z ARCHIWUM X - lecia teatru Fieter

Teatr Fieter w roku 2001 obchodził 10- lecie istnienia. Z tej okazji w miesiącu marcu zorganizowana została w Domu Kultury w Ozimku cykliczna impreza pod nazwą "Z Archiwum X - lecia teatru FIETER"

Wraz z dziesięcioleciem zespołu, swój jubileusz pięciolecia istnienia obchodziły Teatr Następny oraz Teatr TUP TUP.

W ramach imprezy wystąpiły gościnnie zespoły teatralne:

• TEATR KREATURY (Gorzów Wielkopolski),
  • TEATR ORFA (Zgierz),
  • TEATR JEDNEGO WIERSZA (Opole),
  • TEATR BEZ NAZWY (Głuchołazy),
  • TEATR PROkreacji (Kraków).

Zaprezentowały się również zespoły taneczne:

• KLUB TAŃCA TANECZNEGO I JAZZOWEGO SIERRA (Krapkowice),
  • ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO CHORUS (Ozimek),

oraz grupy muzyczne:

• INTRA (Krapkowice),
  • TO MY (Ozimek).

Teatr FIETER wystawił z tej okazji trzy spektakle teatralne: "Henryka Sienkiewicza Krzyżaki", "Gomber i Gombratrup" oraz premierowy spektakl:

• NASZ CZŁOWIEK W HAWANIE wg. powieści Grahama Greene'a scenariusz i reżyseria: Robert Konowalik, obsada: Robert Konowalik Jurek Sagasz Witek Sułek Justyna Mehl Kasia Siudeja Hania Spólna Mariusz Piórkowski

Teatr NASTĘPNY zaprezentował premierowe widowisko lalkowe:

• BASILISSA TEOFANO spektakl oparty na tekstach poetyckich Romana Brandstaettera, Czesława Miłosza, Tadeusza Micińskiego scenariusz i reżyseria: Robert Konowalik, muzyka: Jurek Sagasz, obsada: Justyna Mehl Gosia Dreling Witek Sułek Justyna Mehl Kasia Siudeja Karolina Szczabel Rafał Madeła

Natomiast Teatr TUP TUP przedstawił dwie nowelki oparte na tekstach Antoniego Czechowa, pochodzące ze spektaklu "Miniatury".