We współpracy zespołów tanecznych O-mega z Ozimka oraz grupy Cheecky Girls z Krompach powstał krótki filmik, na którym została uwieczniona krótka choreografia do świątecznego utworu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Dziękujemy instruktorkom zaangażowanym w projekt: Lenka Mihalik Šoldrová, Natalia Grochol, Magdalena Wojtyszyn oraz wszystkim tańczącym mażoretkom.
Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska zrealizowanego w ramach projektu Sztuka wody 2.0.
"Tobiasz i czerwony robak" to pierwsza opowieść z cyklu "Opowieści króla ryb", realizowanej w formie krótkich słuchowisk przeznaczonych dla małych i dużych Słuchaczy.
Wśród wytkonawców: dzieci z sekcji plastycznej naszego domu kultury: Celina Dziadczyk, Lila Heflik oraz Tymoteusz Dwornik.
"Tobiasz i czerwony robak" to pierwsza opowieść z cyklu "Opowieści króla ryb", realizowanej w formie krótkich słuchowisk przeznaczonych dla małych i dużych Słuchaczy.
Operacja pn. „Sztuka wody 2.0” dofinansowana w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” Priorytet 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych
Zapraszamy do wysłuchania podcastu z cyklu "Rozmowy z napinką", w których będziemy rozmawiać z pasjonatami różnych form, maści i wcieleń.
Na pierwszy rzut przedstawiamy Telesfora: człowieka, który odwiedził Ozimek na swoim baśń - rowerze (wyjaśnienie: rower cargo, na którym jeździ po całym kraju prezentując lalkowe spektakle na podstawie baśni Andersena).
29 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca i z tej okazji zespoły tańca orientalnego działające w Domu Kultury w Ozimku: "Kaszmir" i "Zafira" stworzyły mini projekt inspirowany latami 20 i filmem "Wielki Gatsby" pn. "Na imprezie u Gatsby'ego".
W maju i w czerwcu, tancerki z zespołu Kaszmir wzięły udział w mini projekcie "Taniec brzucha a Pilates", który miał poprawić ich technikę tańca. W rezulatcie powstały dwie proste choreografie.
Maria i Patryk. Duet MARY DRAMA w wersji koncertowej, bez widzów. Maria Spólna jest z Ozimka, tutaj żyła, uczyła się i doświadczała pierwszych wrażeń muzycznych. Potem zaczęła muzykę traktować poważniej. Znacie ją z występów w duecie BOW, śpiewała tam i grała na pianinie. Pisała teksty i współtworzyła muzykę. Do teraz tak ma
W obecnej odsłonie partneruje Jej nowy muzyk, Patryk Kensy zagrał dla Was na perkusji
"Brzuch w ruch!" - cykliczny program taneczny online realizowany przez zespół tańca orientalnego Kaszmir oraz grupę Biodra w ruch. Odcinki w każdą środę o godz. 19:00.