Sekcja plastyczna

Kilka slów na temat historii sekcji plastycznej:

• Sekcja plastyczna Domu Kultury w Ozimku działa od 1994 roku. Wówczas jej instruktorem była Barbara Wojtyszyn, prowadząca zajęcia z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki i rękodzieła artystycznego, organizatorka konkursów o charakterze plastycznym, plenerów oraz wystaw prac plastycznych swoich podopiecznych.
  • Od 1995 organizowane są Jesienne Plenery Plastyczne, w których biorą udział plastycy DK, a także dzieci młodzież i dorośli z Ozimka i okolic.
  • Od 2002 do 2010 roku zajęcia prowadziła Justyna Wajs- Fijałkowska, realizująca zadania z zakresu sztuk plastycznych i teatralnych z grupami zrzeszajacymi uczestników w każdej grupie wiekowej. Członkowie sekcji zajmowali się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, instalacją, grafiką, fotografią.
  • Od września do końca grudnia 2010 roku instruktorem sekcji plastycznej była Barbara Szymska, a od stycznia do sierpnia 2011 roku- ponownie p. Barbara Wojtyszyn.
  • We wrześniu 2011 roku instruktorem sekcji została Judyta Adamczyk, która prowadziła swoje grupy plastyczne do czerwca 2013r.
  • W sezonie 2014/2015, z powodu planowanego remontu Domu Kultury działalność sekcji plastycznej została zawieszona.
  • We wrześniu 2016r. sekcja plastyczna wznowiła swoją działalność. Zajęcia prowadziła do 31 października obecna dyrektor- Justyna Wajs-Fijałkowska a od listopada 2016r. p.Agnieszka Jarocka.

Instruktor

AGNIESZKA JAROCKA

Absolwentka Instytutu Sztuki w Opolu kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz Uniwersytetu Śląskiego - Instytutu Sztuki w Cieszynie kierunek Grafika.

Od 2002 roku współtworzy grupę „Sekta Plastyczna”, z którą prezentuje swoje prace podczas wspólnych wystaw. Współpracuje z Teatrem Fieter wykonując plakaty autorskie do realizowanych przedstawień.

Od listopda 2016r. instruktor plastyki w Domu Kultury w Ozimku.

W wolnym czasie od prowadzenia zajęć aktywnie bierze udział w szkoleniach, warsztatach, kursach mających na celu doskonalenie lub zdobywanie nowych umiejętności.

Prywatnie wolny czas poświęca nauce kaligrafii nowoczesnej (którą chce zarazić młodzież), a w ciągu wolnych dni uwielbia szusować na rolkach, rowerze lub desce snowboardowej. Miłośniczka kotów.

-inicjatorka oraz opiekunka grupy- projektu Naturalnie, że naturalnie!

- współpraca podczas realizacji projektu:

• Tęczowy pstrąg
  • Kampani informacyjno-edukacyjnej dotyczącej gospodarowania odpadami w Gminie Ozimek

-udział w wystawie zbiorowej KONFRONTACJE plastyczne – Leszno

- aktywna współpraca  przy realizacji projektów:

• Zoom na Ozimek,
  • Sztuka wody,
  • Podróż moich marzeń,
  • To co najważniejsze – projekt Niepodległa,

- koordynator  projektu Grafika Pamięci

- Ptaki- Wystawa zbiorowa Sekty Plastycznej, Dom Kultury w Ozimku 2013

2012

- Zgłoszona przez władze Instytutu Sztuki w Cieszynie, a następnie przyjęta przez organizatorów - do programu „Najlepszy Dyplom 2012. Grafika – Uczeń i jego promotor” organizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

- WYRÓŻNIENIE w Studenckim Konkursie na Ekslibris Wykładowcy, Cieszyn 2012

- Udział w IX Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Ekslibris, Gliwice 2012

2011

- Otrzymała Stypendium Rektora Uniwersytetu Śląskiego na rok akademicki 2011/2012

- Indywidualna wystawa grafiki podczas obchodów XX-lecia Teatru Fieter w Domu Kultury w Ozimku.

- Udział w zbiorowej wystawie XIV Międzynarodowego Triennale Małej Formy Graficznej – Łódź 2011

- WYRÓŻNIENIE w V Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris i Małą Formę Graficzną – Gdańsk 2011

- Udział w zbiorowej wystawie XIV Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu – Ostrów Wlk. 2011

- II NAGRODA w XXX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, udział w wystawie zbiorowej KONFRONTACJE – Leszno