DZIAŁALNOŚĆ

Dom Kultury w Ozimku prowadzi szeroko pojętą działalność kulturalną, przeznaczoną dla mieszkańców gminy i miasta Ozimek. Uczestniczy w przedsięwzięciach artystycznych, konkursach i festiwalach realizowanych na terenie kraju i za granicą.

Dzieci, młodzież i dorośli realizują swoje pasje i zainteresowania w sekcjach tanecznych (grupy mażoretkowe, zespół tańca orientalnego, break-dance), teatralnych (Fieter, KTO?, SANMUN), plastycznych (Śmietanka Artystyczna, Kolorowe Jarmarki, Paleciaki, Grafficiarze), muzycznych (Komutator, Ozimska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki Nonet), folklorystycznych (Babie Lato,Heidi Dzióbki, Jutrzenka, Grodziec, Opolskie Dziołchy) lub sekcji fotograficznej (Fotokomórka).

Do ważniejszych imprez o charakterze cyklicznym należą:

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych istnieje od 1995r. Biorą w nim udział grupy taneczne województwa opolskiego, wyłonione podczas tzw. Estrad Rejonowych, organizowanych przez cztery ośrodki kultury będące współorganizatorami imprezy. W poszczególnych latach osrodki te zmieniały się, w chwili obecnej należą do nich:

• Brzeskie Centrum Kultury (Brzeg)
  • Miejski Dom Kultury (Olesno)
  • Dom Kultury Gminy i Miasta w Głubczycach
  • Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim

Zespoły taneczne startują w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież oraz młodzież starsza. W konkursie osobno oceniane sa następujące kategorie taneczne: disco-dance, taniec towarzyski, miniatura taneczna, widowisko taneczne, break-dance (w pierwszych edycjach przeglądu brały w nim udział również grupy tańca ludowego).

• Data aktualizacji: 2017-11-20 13:14