Wyprawki czytelnicze czekają na przedszkolaków

Nasza biblioteka po raz kolejny przystąpiła do projektu Instytutu Książki pod nazwą "Mała książka - wielki człowiek", dlatego z radością informujemy, że nadal we wszystkich naszych placówkach można odbierać wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków. Zapraszamy rodziców z dziećmi z roczników 2015 - 2018 do odwiedzin w bibliotece. Mali czytelnicy z pewnością ucieszą się z pięknego prezentu, który otworzy przed nimi drzwi do świata wyobraźni. Natomiast dzieci, które odebrały swoje wyprawki w poprzednich edycjach programu, nieodmiennie zachęcamy do wypożyczania książek z naszych zbiorów. Nowości, i nie tylko, czekają niecierpliwie na swoich czytelników.

W skład wyprawki wchodzą:

• Książka „Pierwsze czytanki dla…” – jest to zbiór wierszy i opowiadań najlepszych polskich autorów starannie dobrany pod kątem wieku odbiorców. Obok klasycznych już utworów Czesława Janczarskiego, Joanny Papuzińskiej czy Wandy Chotomskiej, znajdziemy tu również twórczość współczesnych autorów piszących dla dzieci. Całość została wzbogacona mistrzowskimi ilustracjami Józefa Wilkonia.
  • Broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypominająca o roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika, na której dzieci mogą kompletować naklejki otrzymane za każdą wizytę w bibliotece. Po zebraniu 10 naklejek każdy przedszkolak zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Bezpłatna wyprawka przysługuje dzieciom z roczników 2015 – 2018, które jeszcze nie odebrały swoich czytelniczych upominków w poprzednich edycjach programu. Jednym warunkiem, który musi spełnić rodzic lub prawny opiekun dziecka, aby otrzymać wyprawkę, jest zapisanie pociechy do biblioteki. Oczywiście przedszkolakom wcześniej korzystającym z biblioteki też prezent przysługuje, jeżeli go jeszcze nie dostały.

Wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie z pewnością  wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego warto skorzystać z programu Instytutu Książki i odwiedzić ozimskie biblioteki. Placówki, w których można odebrać wyprawki to:

• Oddział dla Dzieci i Młodzieży (pokój nr 2 w budynku Domu Kultury w Ozimku) czynny: poniedziałek, wtorek środa i piątek 9.00 – 17.00, a czwartek 8.00 – 18.00
  • Filia Biblioteczna w Krasiejowie (ul. Spóracka 19)
    czynna: poniedziałek, środa i piątek 9.00 – 17.00
  • Filia Biblioteczna w Grodźcu (ul. Częstochowska 115a)
    czynna: poniedziałek, wtorek 9.00 -13.00, środa 13.00 – 17.00, czwartek, piątek 14.00 – 18.00
  • Filia Biblioteczna w Szczedrzyku (ul. Klasztorna 1)
    czynna: poniedziałek 9.00 – 13.00, wtorek 10.00 – 14.00, środa, czwartek i piątek 14.00 – 18.00
  • Filia Biblioteczna w Dylakach (ul. Fabryczna 2)
    czynna: poniedziałek, wtorek 10.00 – 14.00, środa, czwartek, piątek 14.00 – 18.00
  • Filia Biblioteczna w Krzyżowej Dolinie (ul. Powstańców Śl. 29)
    czynna: poniedziałek 9.00 – 13.00, wtorek 13.00 – 17.00, środa, czwartek, piątek 14.00 – 18.00