Wydarzenia kulturalne

Mały OKR 2021 - wyniki

W dniach 12 - 13 kwietnia 2021 roku odbyły się miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych pn. "Mały OKR 2021". Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną i obowiązujące obostrzenia impreza ta została przeprowadzona w formule online.

Jury w składzie : Robert Konowalik (przewodniczący), Wiesława Piechaczek  oraz Jolanta Rogowska, dokonało oceny 30 uczestników, którzy przesłali nagrania audiowizualne przygotowanego na konkurs repertuaru. Nagrania zostały odtworzone na dużym ekranie i z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia w sali kameralnej. Każdy uczestnik  był oceniany zgodnie z kryteriami danego turnieju.  Po obradach jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W TURNIEJU RECYTATORSKIM

• w kategorii:  szkoły podstawowe klasy I - III:

I miejsce – Paulina Mrozik (PSP nr 3 w Ozimku)

II miejsce – Szymon Hapiak (PSP w Dylakach)

III miejsce – Witold Szczemirski (PSP nr 3 w Ozimku)

Wyróżnienie  -  Anastazja Szalek (PSP w Dylakach), Kinga Słupik (PSP nr 3 Ozimku), Ryszard Godyń (PSP nr 3 w Ozimku)

• w kategorii: szkoły podstawowe klasy IV- VI:

I miejsce  – Joanna Wieczorek (PSP nr 1 w Ozimku)

II miejsce – Vanessa Długosz (PSP nr 2 w Ozimku)

III miejsce – Agata Kokot (PSP nr 3 w Ozimku)

Wyróżnienie:  Xawery Szalek (PSP w Dylakach), Adrian Król (PSP w Dylakach)

• w kategorii: szkoły podstawowe klasy VII - VIII:

I  miejsce – Amelia Kita (PSP nr 3 w Ozimku)

II  miejsce – Bartosz Mazurkiewicz (PSP nr 3 w Ozimku)

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie: Olga Bunkowska (PSP nr 3 w Ozimku), Wiktoria Syguła (PSP nr 3 w Ozimku)

W TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ

Wyróżnienie: Katarzyna Juruć (PSP nr 1 w Ozimku)

Do eliminacji rejonowych w Strzelcach Opolskich zakwalifikowano: Paulinę Mrozik, Joannę Wieczorek, Vanessę Długosz, Amelie Kitę oraz Bartosza Mazurkiewicza. Wymienione osoby prosimy o wypełnienie załączonej poniżej karty zgłoszenia do rejonu oraz oświadczenia COVID wymaganego przez Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich oraz dostarczenie ich do naszej biblioteki jak najszybciej, jednak nie później niż do dnia 16 kwietnia do godz. 16.00.  Na ten moment organizator eliminacji rejonowych nie zmienił formuły i  etap finałowy konkursu jest planowany w wersji stacjonarnej na 27 kwietnia 2021 roku. Jednak zarówno data, miejsce i formuła etapu rejonowego może ulec zmianie, dlatego prosimy osoby zakwalifikowane o śledzenie aktualnych komunikatów na stronie centrum-kultury.eu (zakładka wydarzenia, sekcja zapowiedzi, impreza 66. OKR i Mały OKR https://centrum-kultury.eu/zapowiedz/okr/ ).

Nagrody książkowe i dyplomy dla laureatów oraz dyplomy za udział dla pozostałych uczestników można będzie odbierać w Bibliotece dla Dorosłych od czwartku 15 kwietnia 2021 w godzinach 8.00 - 16.00.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i pełne zaangażowanie pomimo trudnej sytuacji związanej z trzecią falą epidemii. Gromkie brawa dla Was i Waszych instruktorów oraz dla członków rodziny, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali w nagraniach.  Niestety w tym roku nie mogliśmy Was gościć na scenie naszego domu kultury, ale nadal mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się już stacjonarnie, a teksty, które tak pięknie ożywiacie swoją recytacją w pełni wybrzmią w teatralnej scenerii z żywą publicznością.

Załączniki: