Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Więcej informacji na temat Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce można znaleźć pod linkiem DKK na stronie Instytutu Książki

   logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"A jak już będę tam, na górze, to czasem tu do was na ziemię zejdę..." - kwietniowe spotkanie DKK z twórczością Agnieszki Osieckiej

6 kwietnia 2022 roku w Filii Bibliotecznej w Dylakach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy rozmawiali o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej, gdyż w marcu bieżącego roku minęła 25. rocznica śmieci poetki.

Agnieszka Osiecka - poetka, pisarka, reżyserka, autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Jej utwory zajmują trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. W czasie spotkania członkowie DKK zapoznali się z tomem wierszy pn. "Sentymenty" oraz przypomnieli sobie najpopularniejsze piosenki wykonywane przez największe gwiazdy naszej sceny muzycznej. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły listy, które artystka pisała m.in. do Jeremiego Przybory oraz wspomnienia przyjaciół Agnieszki. Podsumowując spotkanie członkowie klubu stwierdzili, że Agnieszka Osiecka była piękną, mądrą, inteligentną kobietą , do której lgnęli mężczyźni , choć często po  bliższym poznaniu nie zawsze potrafili stawić czoła jej inteligencji.

Podczas spotkania odbył się również wernisaż wystawy pn. „A jak już będę tam, na górze, to czasem tu do was na ziemię zejdę…”, która została wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.  Uczestnicy z zainteresowaniem zapoznali się z ciekawymi zdjęciami oraz fragmentami wspomnień samej poetki oraz jej przyjaciół, które prezentuje wystawa.

Następne spotkanie DKK w Dylakach odbędzie się w maju.  Jego tematem będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w związku z Rokiem Romantyzmu Polskiego oraz 200. rocznicą pierwszego wydania tego utworu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce.

GALERIA
DKK w Dylakach 06.04.2022 1