Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Więcej informacji na temat Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce można znaleźć pod linkiem DKK na stronie Instytutu Książki

   logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miłość i muzyka - sierpniowe spotkanie DKK w Dylakach

W dniu 25.08.2021r. w Filii Bibliotecznej w Dylakach odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem również skorzystaliśmy z pięknej pogody i kolejny raz  dyskutowaliśmy w ogrodzie. W spotkaniu wzięło udział 6 osób, a przedmiotem dyskusji była książka pt. „Dziewczyna z Neapolu”  Lucindy Riley.

 „Dziewczyna z Neapolu” to jedna z pierwszych powieści napisanych przez bardzo lubianą przez naszych czytelników Lucindę Riley. I tym razem autorka nie zawiodła swoich fanów i książka zyskała uznanie klubowiczów, choć poziomem nieco odbiega od późniejszych dzieł.  Opowiada ona o tym, co potrafi zmienić los każdego człowieka, czyli wielkiej miłości do muzyki operowej i jednocześnie do słynnego tenora.

Dzieje Rosanny Mencini , obdarzonej wielkim talentem śpiewaczki operowej, bardzo zainteresowały czytelników.   Jej życie w świecie wielkiej sztuki nie było usłane różami i wymagało wiele poświęceń, a dokonywane wybory  nie zawsze były słuszne. Wiele emocji wśród uczestników dyskusji wzbudziła postać męża głównej bohaterki, również wielkiego śpiewaka operowego, który uważał, że życie artysty usprawiedliwia zdradę małżeńską. Dyskutowano również o wątku kochającego brata, który poświęcił swoje szczęście, aby pomóc siostrze zrealizować marzenia o karierze artystycznej.

Warto dodać, że książka zainspirowała jedną osobę do zapoznania się z ariami operowymi, o których wspominano w powieści.

Dofinasowano ze środków Instytutu Książki

DKK jasne tło logo