Święto Książki w krasiejowskiej bibliotece

Mimo że pogodowo kwiecień nas nie rozpieszcza, to grupa starszaków z PP nr 5 wraz ze swoimi ulubionymi książkami wybrała się do biblioteki w Krasiejowie.  Spotkanie odbyło się  22 kwietnia 2024 r., tj. w przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Na początku spotkania dzieci zobaczyły filmik na temat powstania książki. Poznały wiele ciekawostek ze świata książki - etapy jej przygotowania, pracę ilustratora, redaktora, grafika, korektora oraz drukarni. Jak się okazało wcale nie jest prosta droga dotarcia książki do czytelnika.
Niektóre dzieci z chęcią zaprezentowały swoje ulubione bajki. Była również przygotowana przez bibliotetarza wystawka książek ciekawych i nietypowych z powodu formy i kształtu (z okienkami, przestrzennych, obrazkowych itp.). Szczególną uwagę gości przykuła jedna z nich - czarna, bez obrazków, stworzona dla osób niewidomych, którzy czytają dotykając ją palcami - ta niesamowita książka wzbudziła zachwyt przedszkolaków.
Dużą frajdą dla maluchów było wykonanie własnoręcznych, kolorowych zakładek. Przedszkolaki z wielkim zapałem wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących wybranych bajek ph: "Jaka to bajka?" . Zadaniem dzieci było również podanie poprawnego tytułu bajki. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze i zwieńczone zostało pamiątkowym zdjęciem.

Bibliotekarz czyta dzieciom książkę

Dzieci wspólnie przeglądają książkę