Mistrz Pięknego Czytania 2024

Przed nami kolejna edycja konkursu czytelniczego dla uczniów klas drugich pn. MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. 24 maja 2024 o godz. 10.00  najlepiej czytający ozimscy drugoklasiści spotkają  się w Domu Kultury w Ozimku, aby rywalizować o mistrzowski tytuł. Zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Ozimek do wytypowania swoich reprezentantów.

Konkurs ma na celu

• popularyzację czytelnictwa, jako wartościowej formy spędzania wolnego czasu;
  • promocję ciekawej literatury dla dzieci, w tym tekstów o charakterze biblioterapeutycznym;
  • kształcenie umiejętności płynnego czytania ze zrozumieniem;
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno mowy polskiej;
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane w Bibliotece Miejskiej do 10 maja 2024 roku.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz jego załącznikami.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Kultural-NIE uzależnieniom” zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Ozimek na lata 2022 – 2025.

Załączniki: