Jak wydać książkę? Zajęcia dla przedszkolaków

Dzieci zobaczyły krótki film pt. "Jak wydać książkę?", który ukazywał jej drogę od pomysłu autora, przez redakcję, drukarnię, aż po księgarnię, z której biblioteki kupują książki, by mali czytelnicy mogli je wypożyczać.

Szczególną uwagę w czasie spotkania zwracała starego typu maszyna do pisania - dla młodego pokolenia jest to prawie zabytek.

Po zapoznaniu się z wieloma ciekawymi książkami - zabawkami (dostępnymi w naszej bibliotece), przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, ozdabiając zakładki do książek.

Zajęcia zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem z każdą grupą.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Kultural-NIE uzależnieniom” zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Ozimek na lata 2022 – 2025.

Zdjęcie grupowe

Dzieci oglądają książeczki

Warsztaty plastyczne-dzieci robią zakładki do książek

Bibliotekarz pokazuje dzieciom obrazek autora