TATA TEŻ CZYTA!

Według badań nt. stanu czytelnictwa książek w Polsce przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, mężczyźni czytają mniej niż kobiety, a na pewno rzadziej czytają swoim dzieciom. Chłopcy dużo wcześniej i częściej niż dziewczynki porzucają czytanie książek, kiedy kończą 9-10 lat. Brak męskiego wzorca czytającego sprawia, że czytanie bardzo szybko przestaje być atrakcyjne dla chłopców. Czytanie jest często przedstawiane jako niemęskie, przeciwstawia mu się sport jako alternatywną formę spędzania wolnego czasu – a przecież powinniśmy chcieć rozwijać się holistycznie

Tato, Wujku, Dziadku, Trenerze! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych. Czytaj więc z dzieckiem! Głośne czytanie ma moc budowania relacji. Czytać na głos dziecku można nawet, kiedy jest w brzuchu matki. To świetny sposób na oswojenie go z głosem opiekuna.

Siedząc, leżąc, stojąc. W tramwaju, w poczekalni, w łóżku. Czytaj! Pamiętaj, że w naszej bibliotece zawsze znajdziesz ciekawą książkę dla siebie oraz dla swojego dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną  kampanii, gdzie nie tylko tatusiowie, mogą znaleźć garść informacji i wskazówek, jak przeżyć z dzieckiem tę pierwszą czytelniczą podróż do świata wyobraźni.

Więcej informacji na stronie Fundacji Powszechnego Czytania.

Jednoczesnie zachęcamy do zapoznania się z ekspozycją poświęconą książkom o tatusiach oraz akcji #TataTeżCzyta, którą można oglądać w holu Domu Kultury w Ozimku.

Ekspozycja książek o tatusiach w holu domu kultury

Ekspozycja książek o tatusiach w holu domu kultury

Ekspozycja książek o tatusiach w holu domu kultury

Ekspozycja poświęcona kampanii TataTeżCzyta

Tatatezczyta
Załączniki: