Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-09-21 02:36:17

Archiwum aktualności 2017

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ ŻÓŁTASZEK

Dnia 09.06.2017 r. na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Ozimku przyjechała autorka książek dla dzieci oraz animatorka Kreatywnych Warsztatów Literackich Małgorzata Żółtaszek. Autorka w swoim dorobku pisarskim ma takie książki : ,, Jak Anitce uciekły zabawki .....'', ,, O Mateuszku, który bał się ciemności ......, Basałyk i Psotka''. Książki autorstwa Pani Zółtaszek dotyczą problemów i kłopotów , które nurtują małe dzieci i podpowiadają jak sobie z nimi radzić.
 
Na pierwsze spotkanie z pisarką przybyli uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku. Spotkanie prowadzone było w formie warsztatów. Autorka poprowadziła rozmowę z młodymi słuchaczami tak, że wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejsza do pisania jest wyobraźnia i pomysł.
Uczniowie poprzez zabawę poznali ścieżkę wydawniczą książki od pisarza do drukarza. Następnie dzieci wspólnie przedstawiły historyjkę o ,, Michałku i pięciu skrzatach z Krainy Zmysłów'', skocznie gimnastykowały się w rytm wesołej piosenki.
 
Na zakończenie spotkania dzieci ustawiły się w długiej kolejce po autograf naszego gościa oraz zostały poczęstowane cukierkami. Pisarka natomiast udała się do biblioteki w Grodźcu, gdzie przeprowadziła dla dzieci warsztaty w oparciu o książkę "Basałyk i Psotka", a na koniec również złożyła chętnym swój autograf.