Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-08-09 01:30:50

AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

 

 

Badanie czytelnictwa

Zapraszamy mieszkańców gminy Ozimek do udziału w panelowym badaniu czytelnictwa realizowanym przez Instytut Książki. Polega ono na trzykrotnym wypełnieniu krótkiej anonimowej ankiety na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Pierwszy formularz  jest aktywny już teraz. Kolejne będą dostępne co dwa miesiące, o czym będziemy na bieżąco informowali.

Jest to już kolejny etap szeroko zakrojonego projektu badawczego realizowanego przez Instytut Książki we współpracy z  wybranymi bibliotekami publicznymi, w tym z MiGBP w Ozimku. W zeszłym roku zbieraliśmy jednorazowe ankiety  dotyczące preferencji czytelniczych. Obecnie realizowany panel pozwala z kolei obserwować zmiany w czasie poprzez dotarcie z ankietami kilka razy do tych samych osób. Zachęcamy nie tylko czytelników ozimskiej biblioteki do wyrażenia swoich opinii, gdyż poznanie nastrojów i oczekiwań odbiorców pozwala na dopasowanie działań promujących czytelnictwo.  Instytut Książki gwarantuje anonimowy charakter badania, a więc wyniki będą opracowane wyłącznie w formie zbiorczych danych statystycznych.

Tematem badania jest czytanie książek, ale w pierwszej ankiecie uwzględniono również sprawy codzienne, bowiem pandemia dotknęła wiele sfer naszego życia.

Wypełnienie ankiety zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Link do ankiety:

http://2020czytelnicy1.webankieta.pl/