Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-08-09 02:14:04

AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

 

 

KOMUNIKAT W SPRAWIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU NIEMIECKIM

Uprzejmie informujemy, że decyzją Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim wojewódzki Konkurs Recytatorski w języku niemieckim pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”, którego eliminacje miejsko-gminne miały się odbyć 17 marca 2020 w Domu Kultury w Ozimku, został anulowany z uwagi na przedłużającą się sytuację epidemiologiczną. Jednocześnie konkurs ogłoszono ponownie, tym razem w nowej formule.

Każdy uczeń szkół podstawowych oraz średnich, bez względu na uczestnictwo we wcześniejszych eliminacjach, może ponownie wziąć udział w konkursie online.

Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo drogą internetową:

I etapem będą eliminacje do finału. W tym celu każdy uczestnik  będzie musiał przygotować swoje wykonanie jednego utworu poetyckiego w języku niemieckim w formie filmiku i przesłać go mailowo pod adres: konkurs@skgd.pl.

II etapem będzie sam finał konkursu, gdzie jury wybierze laureatów spośród finalistów wytypowanych w I etapie konkursu, którzy zostaną nagrodzeni za najlepsze wykonanie utworu poetyckiego.

Harmonogram konkursu:

– Termin przesyłania filmików wraz z kartami zgłoszeń – 22 maja 2020 r.

– Ogłoszenie wyników osób zakwalifikowanych do finału – 3 czerwca 2020 r.

– Ogłoszenie listy zwycięzców konkursu – 19 czerwca 2020 r.

Zachęcamy ozimską młodzież do udziału w konkursie w nowej formule. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównego organizatora. ZOBACZ