Data wydruku: 2024-11-24 10:20:17

Dom Kultury w Ozimku

e-mail: sekretariat@dk.ozimek.pl www: dk.ozimek.pl

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Więcej informacji na temat Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce można znaleźć pod linkiem DKK na stronie Instytutu Książki

   logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Samo życie, czyli "Zdarzyło się nad jeziorem Mystic"

DKK jasne tło logo

23.06.2021r. w Filii Bibliotecznej w Dylakach odbyło się kolejne letnie spotkanie DKK. Warunki atmosferyczne były sprzyjające, dlatego panie dyskutowały w ogrodzie. W spotkaniu wzięło udział 7 osób, które analizowały książkę Kristin Hannah pt. „Zdarzyło się nad jeziorem Mystic”.

Powieść bardzo podobała się czytelniczkom. Chociaż to historia jednej kobiety, przemawia do wszystkich – do każdego, kto ma lub miał odwagę coś zmienić w swoim życiu. Losy bohaterki wywołały wiele wspomnień u klubowiczek takich jak: pierwsza miłość czy błędy popełnione przez młode mężatki. Pojawiły się również refleksje dotyczące szczęścia w życiu małżeńskim i rodzinnym. Stwierdzenie „być bogatym i pięknym” nie zawsze przynosi to, czego naprawdę od życia oczekujemy. Historia Nicka bardzo mocno utkwiła paniom w pamięci.  Pomagał wielu osobom w trudnych sytuacjach, a gdy spotkała go osobista tragedia, przez alkohol zaczął staczać się na dno. Dopiero główna bohaterka Annie zmotywowała go do walki z nałogiem. Panie bardzo energicznie dyskutowały nad każdym wątkiem, bo jak stwierdziły: ta historia to samo życie.

Następne spotkanie odbędzie się po wakacjach. Będzie poświęcone książce  „Dziewczyna z Neapolu” Lucindy Riley.

Dofinasowano ze środków Instytutu Książki.