Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Więcej informacji na temat Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce można znaleźć pod linkiem DKK na stronie Instytutu Książki
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
19 kwietnia 2023 w Filii Bibliotecznej w Dylakach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiana była pozycja pt. ”Lekcje Chemii” autorki Bonnie Garmus. Pisarka ta urodziła się w Kalifornii, natomiast obecnie mieszka w Londynie ze swoim mężem oraz psem o imieniu 99. Książka jest jej literackim debiutem.
Tym razem dyskusja połączona była z prawdziwą lekcją chemii : doświadczenia i ciekawostki przekazane przez Panią chemiczkę z zawodu - były skarbnicą wiedzy. Oto kilka komentarzy przesłanych po spotkaniu:
"Podziękowania dla nauczycieli chemii i jak zwykle miłe spotkanie." Krystyna
"Świetna lekcja chemii i ciekawe spotkanie. Człowiek całe życie się uczy." Krysia i Romek
"I życie jest za krótkie, żeby wiedzieć wszystko. Podziękowania dla nauczycielki chemii, a także dla Angeli organizatorki miłych i ciekawych spotkań." Anna
"Dziękuję za lekcję jeszcze się uczę i za fajnie spędzony czas." Wiesława
"Było mi bardzo miło spędzić czas w doborowym towarzystwie i cieszę się, że mogłam przekazać i pokazać kilka ciekawostek chemicznych." Dorota
Książka bardzo ciekawa - polecamy. Tyle interesujących zwrotów akcji i inspiracji dla nas kobiet (nie tylko w dziedzinie chemii), jak również pozytywne zakończenie dla głównej bohaterki wpłynęły na to, że panie były bardzo zadowolone.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce.