Data wydruku: 2024-11-21 19:24:36

Dom Kultury w Ozimku

e-mail: sekretariat@dk.ozimek.pl www: dk.ozimek.pl

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Więcej informacji na temat Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce można znaleźć pod linkiem DKK na stronie Instytutu Książki

   logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Styczniowe spotkanie DKK w Dylakach

25 stycznia w Filii Bibliotecznej w Dylakach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem do dyskusji była książka Lidii Maksymowicz i Paolo Rodari pt. „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić” .

Jest to piękna, wzruszająca opowieść o piekle, które przeżyła Lidia, gdy w wieku trzech lat trafiła do Auschwitz. Mimo koszmaru obozu, który był jej udziałem i  straty biologicznej rodziny, na wiele lat bohaterka „ postanowiła nie pielęgnować w sobie nienawiści ani zemsty, ale pozostać sobą – kobietą, która pragnie tylko kochać”. Uczestników spotkania bardzo poruszyły losy Lidii, a jeszcze bardziej jej postawa życiowa promująca tworzenie i budowanie dobrych relacji oraz „dawanie świadectwa, które mimo ciemności nas otacza i nie opuszcza”.

W świetle obecnych wydarzeń w Europie niezwykle ważna jest misja, którą wybrała Lidia - mówić i pamiętać o tym co się wydarzyło. Opowiadać  szczególnie młodym, aby zapobiec powtórzeniu się tej strasznej historii. W spotkaniu wzięło udział 7 osób. Na kolejne spotkanie zapraszamy 8 lutego.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce.

logo Instytutu Książkilogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

Uczestnicy klubu siedzą przy stole, na którym leżą stare zdjęcia i książka   Prowadząca spotkanie klubu pokazuje książkę, na której oparte są zajęcia