
Oto lato na obrazku
Grzywka z trawy
Kapcie z piasku
Złote uszy, złote szelki
No i oczy jak muszelki.
To jest właśnie portret lata
Nad portretem motyl lata
A na ramach, jak to latem
Wciąż rozkwita kwiat za kwiatem.
- Dorota Gellner
W dniu 11 czerwca 2026r. Filia Biblioteczna w Grodźcu zorganizowała zajęcia plastyczne dla uczniów klas 7 i 8 z pobliskiej szkoły podstawowej. Tematem powstałych prac było… LATO.
Dzieci miały za zadanie stworzyć portret lata, wykorzystując technikę kolażu. Musiały zaprojektować rozmieszczenie wszystkich wybranych i wyciętych elementów, tak aby stanowiły spójność. Kreatywność uczniów była mocno zaskakująca, czego efektem były niepowtarzalne portrety lata. Powstałe na zajęciach dzieła, stanowić będą letnią dekorację grodzieckiej sali bibliotecznej.



