Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-09-20 07:09:30

RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Babski Fajrant 2020

Tradycyjnie, z myślą o marcowym święcie kobiet, w Domu Kultury w Ozimku odbył się Babski Fajrant, czyli wydarzenie zorganizowane specjalnie dla pań, niezależnie od wieku. Wszystko po to, aby na chwilę oderwać się od obowiązków dnia codziennego i miło spędzić czas w doborowym towarzystwie.

Impreza rozpoczęła się w piątek, 6 marca warsztatami chustonoszenia, prowadzonymi przez fizjoterapeutkę Ewę Kakoszkę. Podczas zajęć kobiety w ciąży mogły nauczyć się jak poprawnie wiązać chustę i w przyszłości bezpiecznie nosić swoje maleństwo. Podczas drugiego warsztatu Magdalena Zakrzewska – Twoja Stylistka, mówiła o tym jak znaleźć i podkreślić mocne strony swojej sylwetki, w jaki sposób zatuszować jej mankamenty oraz jak dobierać i umiejętnie łączyć ze sobą kolory.

Natomiast w sobotę, 7 marca, tancerka Anna Tarka, założycielka Women Intensive w Opolu, rozkołysała biodra uczestniczek na zajęciach salsy solo oraz bachaty. Miłośniczki tańca zawładnęły parkietem i dały się ponieść gorącym kubańskim rytmom. Po tanecznym szaleństwie nadszedł czas na chwilę relaksu. Umożliwiła to strefa Health&Beauty w holu Domu Kultury, udekorowanym przez Krainę Bobasków. Tam czekały na Panie stoiska znanych marek i lokalnych firm. Na stoiskach: Avon, Mary Kay, Betterware oraz Aletier Urody Nails&Lashes przeprowadzane były mini zabiegi na dłonie oraz paznokcie, a profesjonalny makijaż zademonstrowała Angelika Ceglarek Makeup. Magdalena Zakrzewska - Twoja Stylistka przeprowadzała nowoczesną analizę kolorystyczną, dzięki której każda kobieta mogła poznać barwy, które szczególnie pasują do indywidualnego typu urody. Można było także nabyć niebanalne, ręczne robione wyroby ceramiczne do dekoracji domu oraz porcelanowe kafelki tworzone przez rzeźbiarkę, Katarzynę Urbaniak. Aleksandra Halupczok oferowała ręcznie robione, spersonalizowane kartki okolicznościowe oraz niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju albumy. Dwa stoiska prezentowały elegancką i nietuzinkową biżuterię tworzoną z pasją przez Annę Wcisło (Handmade by Ann) oraz Monikę i Patryka Zajonc (Damar – Biżuteria). Daria Bartocha przeprowadzała bezpłatną i kompleksową analizę składu ciała, służyła poradą odnośnie nawyków żywieniowych oraz proponowała gościom zdrowe, lekkie i przede wszystkim smaczne przekąski. Trenerzy z Fit Fabryki zachęcali do uczęszczania na siłownię i zajęcia sportowe przedstawiając grafik na zbliżający się sezon wiosenno-letni. Karolina Gosztyła-Basaj, prowadząca zakład fotograficzny, razem z Iwoną Szwugier ze Studia Fryzur, zorganizowały mini loterię, podczas której można było wygrać luksusową sesję kobiecą. Panie ze Szkoły SuperBabci i SuperDziadka w Ozimku zachęcały seniorki do aktywnego spędzania czasu i realizowania swoich pasji i marzeń. Oprócz dbania o rozwój osobisty i piękno zewnętrzne niezwykle istotne jest aby poważnie podejść do kwestii zdrowia. Położne z Poradni K Ozimek oraz Zdrowej Rodziny z Opola, Ela Kasperczyk i Grażyna Janiak, zachęcały do regularnych badań cytologicznych oraz profilaktyki nowotworu piersi. Na stoisku były dostępne fantomy piersi, zakupione z pozyskanej dotacji przez Stowarzyszenie Active Team, które od dwóch lat stara się szerzyć wiedzę na temat wczesnego wykrywania raka piersi. Wykwalifikowane położne pokazywały jak badać piersi, kiedy to robić oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie badania. Dla kobiet w ciąży i matek karmiących przewidziane były drobne upominki z Krainy Bobasków wspierające mamy w karmieniu piersią swoje dzieci.   

Anna Bereźnicka, trenerka i psychoterapeutka metody psychologii procesu przeprowadziła warsztat pn. „Power Self. Siła Kobiet”, który miał uświadomić jak ważne jest budowanie poczucia własnej wartości oraz pokazać skąd biorą się opory przed komplementowaniem siebie, a także przed przyjmowaniem komplementów od innych osób.

Ostatnim punktem Babskiego Fajrantu był koncert „Baby, ach te Baby”, w wykonaniu Ozimskiej Orkiestry Dętej, przygotowany przez kapelmistrza Andrzeja Wilczyńskiego. Gościnnie wystąpił wokalista, kompozytor i autor tekstów Bartosz Jaśkowski, laureat wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów m.in. programu telewizji TVN „Droga do Gwiazd”, który oczarował swoim głosem ozimską publiczność. Owacjom na stojąco nie było końca, kobiety i mężczyźni na widowni bawili się wyśmienicie przy znanych i lubianych utworach. Podczas koncertu odbyła się także loteria fantowa, podczas której zostały rozlosowane drobne upominki ufundowane przez naszych sponsorów: Reha&Beauty, Mary Kay, Avon, Mvazi, Angelika Ceglarek Makeup, Atelier Urody Nails & Lashes, Betterwere, Handmade by Ann, Katarzyna Urbaniak-Rzeźba, Fit Fabryka, Studio Fryzur Iwona Szwugier, Magdalena Zakrzewska-Twoja Stylistka, Fizjoterapia Ewa Kakoszka, Dance Intensive,

Babski Fajrant obfitował w różnorodne atrakcje, więc mamy nadzieję, że każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i uczcić Dzień Kobiet w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Wszystkim kobietom życzymy, aby troszczyły się o siebie nie tylko 8 marca ale przez cały rok. Patronami medialnymi imprezy były Wiadomości Ozimskie oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.