Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-09-20 05:46:37

RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Trzecia siostra i Kruchość, wieczór z teatrem i plastyką.

W sobotę, 9 listopada, gościliśmy na scenie naszej placówki strzelecki Teatr Po Drugiej Stronie, który zaprezentował przed ozimską Publicznością swój premierowy spektakl "Trzecia siostra". Przedstawienie poprzedzone zostało wernisażem wystawy prac plastycznych grupy No Name, zatytułowanej "Kruchość". Wernisaż, przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Jarockiej, uświetnił występ Julii Słodkowskiej, która zaśpiewała - oraz zagrała na ukulele - dwa utwory przygotowane z tej okazji.

Tematem wernisażu była kruchość istnienia, życia, sprawy ulotne i przemijające, tematy, na które na swój własny sposób zareagowali młodzi plastycy z sekcji działającej w naszym domu kultury. Prace można oglądać na korytarzu za sceną, zaś sama wystawa zostanie jeszcze powiększona o prace wykonane przez członków innych, młodszych grup plastycznych.

Nowelkowe przedstawienie Teatru Po Drugiej Stronie to trzecia okazja do spotkania z tą grupą teatralną (poprzednio teatr występował w Ozimku z "Grunwaldem 1410" wykonanym w konwencji teatru cieni oraz komediowym "Music Hallem"). Trzecia siostra to widowisko w trzech odsłonach, swobodnie i komediowo traktujące o nieporozumieniach pomiędzy siostrami i Tą Trzecią. Kryminał, opowieść o wampirach jak równiez część autotematyczna, spotkały się z żywym zainteresowaniem licznie uczestniczącej w wieczorze Publiczności.