Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2018-10-17 16:16:20

RELACJE Z IMPREZ ARTYSTYCZNYCH

Lato w mieście 2017

Od 26 do 30 czerwca w Domu Kultury w Ozimku, jak co roku, trwała akcja pod nazwą „Lato w mieście”, czyli cykl zajęć rekreacyjno-rozrywkowych przygotowany z myślą o młodych mieszkańcach Gminy Ozimek. Organizatorami przedsięwzięcia był Dom Kultury w Ozimku, Gminny Zespół Szkół oraz Ośrodek Integracji i Pomocy Społecznej.

Pierwszego dnia grupa, licząca 45 osób, wyruszyła spod Domu Kultury do opolskiego kina Helios na film pt. „Auta III”. Bajka rozśmieszyła wszystkich do łez, a wizyta w McDonalds jak zawsze wzbudziła ogromne emocje i była wspaniałą inauguracją wakacji.

Drugi dzień zajęć w Domu Kultury upłyną pod znakiem znanej baśni o Królewnie Śnieżce. Zajęcia muzyczne, plastyczne i językowe przybliżyły dzieciom fabułę bajki, a zabawa w „Podchody” pozwoliła im lepiej poznać bohaterów baśni Braci Grimm oraz sprawdziła bystrość, spryt i orientację w terenie. Na koniec dnia odbył się proces nad Złą Macochą. Dzieci wcieliły się w postacie z bajki, sędziego, adwokata, obrońcę i świadków. Symulacja rozprawy sądowej zorganizowana została we współpracy ze Stowarzyszeniem OPPEN „Obywatel, Prawo, Pomoc, Edukacja, Nowatorstwo” i przeprowadzona przez Mariusza Hassę.

Kolejnego dnia dzieci odwiedziły Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach, gdzie choć przez chwilę mogły poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Miasteczko zaoferowało szeroki wachlarz atrakcji m.in. przejażdżka na karuzeli,  kino 5D, a także „Pojedynek Rewolwerowców”, czyli inscenizowany pokaz z udziałem najwyższej klasy kaskaderów i animatorów kultury.

Młodzi uczestnicy, wraz z opiekunami, odwiedzili również pracownię ceramiczną w Markotowie Dużym. Za pomocą koła garncarskiego dzieci lepiły z gliny naczynia, a następnie wybrały się na krótką przejażdżkę najprawdziwszym traktorem.

Ostatni dzień okazał się być najsłodszym podczas tegorocznych półkolonii, a to za sprawą pobytu w Manufakturze Słodkości w Opolu, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak tworzą się karmelowe słodkości, a potem samemu uformować kolorowego lizaka.

Początek wakacji, wspaniała pogoda, ciekawy i napięty plan „Lata w mieście” oraz ogromna dawka wrażeń sprawiały, że obiady na szkolnej stołówce znikały w zastraszającym tempie, a dzieci zakończyły półkolonie z uśmiechem na twarzach.