Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-09-20 06:34:00

WYDARZENIA KULTURALNE

Wystawa grafiki warsztatowej

Zapraszamy Państwa do zwiedzania mini wystawy sekcji grafiki warsztatowej „Strefa G”, działającej pod okiem pani Agnieszki Jarockiej. Ekspozycja została zaaranżowana na holu Domu Kultury w Ozimku

Ta maleńka wystawa składa się z prac powstałych od początku roku artystycznego 2019/2020 do momentu zamknięcia instytucji kulturalnych z powodu pandemii. Niestety część prac nie została ukończona i czeka na wrześniowe zajęcia. Na prezentację skończonych dzieł składają się karty kalendarza ściennego, florystyczne inicjały oraz Eko torby z wykorzystaniem wcześniej zrobionych matryc. Warto dodać iż matryce powstały w technice linorytu i suchej igły, czyli w dawnym tradycyjnym sposobie druku.

Część z wydrukowanych prac, (konkretnie Inicjały artystów) zostało wzbogacone o elementy malowane akwarelami, są to motywy kwiatowe. Inicjały zostały wykorzystane również jako element grafiki użytkowej, w tym przypadku wkomponowaliśmy je w na grafice zdobiącej lniane torby.

Grafika użytkowa to również karty kalendarza. Każdy z uczestników losował miesiąc który ma zilustrować wg własnych skojarzeń, doświadczeń z danym miesiącem. Następnie wydrukowane karty kalendarza bindowaliśmy samodzielnie, tworząc unikalne rękodzieła.

Na początku lutego powstał pomysł zilustrowania postaci mitologicznych, jednak w trakcie realizacji musieliśmy zawiesić działalność. Mimo wszystko nie przekreślamy tego tematu i nadpoczęte matryce lub pierwsze warstwy matryc czekają na powrót uczestników sekcji do pracowni.

 

„Strefa G” to artyści w skład których wchodzą- Urszula Maciantowicz, Robert Konowalik, Małgorzata Jarocka, Małgorzata Wąs, Nikola Skóra, Natalia Puzik , Weronika Całus oraz Barbara Zabawa. Basia prace nad linorytem rozpoczęła jednak nie udało jej się zwieńczyć dzieła z wiadomych przyczyn, dlatego nie znajdziecie jej grafik na wystawie.

Zapewniam że choć wystawa jest niewielkich rozmiarów, ma w sobie wielką moc.