Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-07-13 07:50:38

PROJEKTY

PLENERY MALARSKIE W RAMACH PROJEKTU SZTUKA WODY

Ostatni tydzień kalendarzowego lata, uczniowie szkół gminy Ozimek oraz uczestnicy sekcji plastycznej spędzili wśród szuwarów,  plusku pstrągów tęczowych oraz odgłosów natury stawów hodowlanych Polskiego Związku Wędkarskiego w Biestrzynniku-Poliwodzie. Każdego dnia 20-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunem gościła na plenerze malarskim zorganizowanym przez Dom Kultury w ramach działań projektowych „Sztuka Wody”.  Łącznie zorganizowano 6 wyjazdów plenerowych. Dni rozpoczynały się od spaceru po terenach stawów Poliwody, następnie dzieci miały możliwość niecodziennego odbycia lekcji plastyki przekładając, za pomocą farb akrylowych, swoją impresję dotyczącą tematu  wody i tego co w niej żyje, na duże blejtramy oparte o sztalugi plenerowe. W trakcie ciężkiej  pracy zaproponowano uczniom przerwę podczas której mieli możliwość skosztowania wędzonego pstrąga z tutejszych stawów.

Wśród szumu trzciny wodnej ponad 150 uczestników stworzyło ciekawe, kolorowe prace, które będzie można obejrzeć podczas dwóch wernisaży. Pierwszy odbędzie się 16 listopada w holu Domu Kultury w Ozimku - będzie on jednocześnie podsumowaniem projektu „Sztuka Wody”.

Podczas realizacji projektu z Domem Kultury w Ozimku współpracowały SP nr 2 w Ozimku, SP w Dylakach, SP w Antoniowie, SP w Krasiejowie, Sp nr 3 w Ozimku, SP nr 1 w Ozimku, SP w Szczedrzyku, SP w Grodźcu oraz ZS w Ozimku.

Dziękujemy dyrektorom szkół oraz nauczycielkom (którzy zrekrutowali uczniów)  za współpracę.