Dom Kultury w Ozimku

e-mail:
www: dk.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-10-01 01:25:28

PROJEKTY

NIEPODLEGŁA

Program Dotacyjny „Niepodległa” wspiera działania o charakterze kulturalnym, artystycznym i  edukacyjnym realizowane przez samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe w związku ze 100-leciem niepodległości Polski. Jego celem jest szerokie włączenie mieszkańców Polski w  świętowanie odzyskania przez nasz kraj suwerenności oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową polskiej państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic prowadzącymi do wolnej ojczyzny.

Projekt „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!”  to cykl imprez kulturalno-edukacyjnych mających na celu zachęcenie mieszkańców Ozimka do wspólnego, aktywnego i kreatywnego świętowania 100-lecia Niepodległości Polski. To wyjątkowe święto naszej ojczyzny ma być  też inspiracją do twórczego i intelektualnego rozwoju dla dorosłych i młodych członków ozimskiej społeczności lokalnej. Projekt akcentuje integracyjny aspekt działań wzmacniający poczucie wspólnoty w oparciu o wartości takie jak wolność i poszanowanie godności człowieka.

Projekt „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” zakłada realizację następujących przedsięwzięć kulturalno-edukacyjnych skierowanych do różnych grup odbiorców. Odbędą się:

Projekt zakłada współpracę z partnerami lokalnymi tj. Stowarzyszeniem Dolina Małej Panwi (wykład o ks. Piotrze Gołąbie), Zespołem Szkół w Ozimku (przedstawienie historyczne) oraz ponadlokalnymi tj. Fundacją Polskie Dziedzictwo Śląska z Rybnika, która udostępni wystawę  „Śląskie kobiety – polskie twierdze”. Relacje z realizacji projektu będą zamieszczane na naszej stronie internetowej w dziale RELACJE Z IMPREZ ARTYSTYCZNYCH.

 Oficjalna strona obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę www.niepodlegla.gov.pl 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Patronat honorowy: BURMISTRZ OZIMKA

Patronat medialny: