
W dniu 13 stycznia 2026 r. do Filii Bibliotecznej w Grodźcu przybyli uczniowie klasy czwartej z pobliskiej szkoły podstawowej. Dzieci wraz z nauczycielem przyrody odwiedziły naszą placówkę aby wziąć udział w lekcji przyrodniczej, tematem której były krainy wiecznej zimy.
Inspiracją zajęć, które miały typowo edukacyjny charakter, były książki podróżnicze dla dzieci z serii „Nela, mała reporterka”. Książki tej serii są cenione za przystępny język, dostosowany do najmłodszych, idealny do nauki o przyrodzie oraz za ciekawe, przygodowe opisy, świetne zdjęcia i interaktywne elementy (kody QR do filmów).
Uczniom zostały przybliżone najważniejsze informacje na temat dwóch najzimniejszych biegunów kuli ziemskiej. Poznały zasadnicze różnice pomiędzy Arktyką a Antarktydą, od ich położenia geograficznego aż po odmienną faunę.
Lekcja została zakończona testem ewaluacyjnym, sprawdzającym poziom przyswojenia wiedzy uczniów na temat najmroźniejszych obszarów naszego globu.



