balet

Sekcja baletowa działa w Domu Kultury od niedawna, ale baletnice już mają na swoim koncie występy, m.in. występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy podczas Dni Ozimka.

Taniec klasyczny to podstawa, a co za tym idzie jego elementy są trudne i należy powtarzać je wielokrotnie, by w końcu udało się je wykonać, ale dziewczynki pilnie pracują podczas zajęć i nie poddają się gdy coś im nie wychodzi.

Zajęcia prowadzi Anna Guzy, która wciąż doskonali swoje umiejętności i przekazuje je młodym tancerkom. Ma ona na swoim koncie udział w zawodach ogólnopolskich, jak również występy na arenie międzynarodowej, znajdując się w finale, a także zdobywając miejsca na podium. Dziewczynki spotykają się raz w tygodniu, a Pani trener pilnuje, aby wykorzystać ten czas najintensywniej jak to możliwe.

Podczas zajęć tancerki uczą się nowych elementów, szlifują to czego się już nauczyły oraz ćwiczą układy, które następnie prezentują przed publicznością.

Nie brakuje również czasu na streching, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie niektórych ćwiczeń. Zajęcia te cieszą się sporym zainteresowaniem i dzieci chętnie na nie przychodzą, co cieszy, ponieważ klasyka kształtuje prawidłową postawę ciała oraz uczy dyscypliny i cierpliwości.

Błyskotki