PROGRAMY

Liczba odsłon: 30611

Akademia Orange dla bibliotek

FUNDACJA ORANGE

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku, działająca w strukturze Domu Kultury w Ozimku, od 2010 r. bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

W ramach programu biblioteka otrzymała od Fundacji Orange dotację finansową, która zostanie wykorzystana na potrzeby zapewnienia dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w dwóch filiach bibliotecznych: w Krasiejowie i Dylakach , a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym. Dzięki dotacji w wymienionych placówkach mogą działać Czytelnie Internetowe z bezpłatnym dostępem do zasobów sieciowych. Ponadto przyznane dofinansowanie przyczynia się do rozwoju kompetencji zawodowych bibliotekarzy.

• Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24