DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Pierwsze spotkanie klubu

20 lipca 2020 roku odbyło się pierwsze spotkanie nowopowstałego Dyskusyjnego Klubu Książki w Dylakach, w którym wzięło udział 6 osób. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne miało ono miejsce na świeżym powietrzu w ogrodzie przy budynku biblioteki. Na wstępie moderatorka pani Angela Liebe przybliżyła zgromadzonym ideę klubów czytelniczych oraz zasady w nich obowiązujące. Zachęcała również do udziału w następnych spotkaniach, nawet, gdy z różnych powodów nie uda się dokończyć czytanej aktualnie klubowej książki.

Następne spotkanie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 17.00, a jego tematem będzie twórczość Heleny Buchner.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Dylaki_20.07.2020_2Dylaki_20.07.2020_3Dylaki_20.07.2020_4