DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby w miłej i luźnej atmosferze rozmawiać o książkach. Co ważne, nie trzeba być wytrawnym krytykiem literackim, by dzielić się swoimi czytelniczymi wrażeniami z innymi miłośnikami książek. Dlatego w spotkaniach klubu może wziąć udział każdy, kto po prostu lubi czytać i chciałby porozmawiać o lekturze, wyrazić swoją opinię, poznać nowych autorów i gatunki literackie. DKK działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W 2020 roku dołączył do projektu Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach (działający w filii MiGBP w Ozimku). Klub działa przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Rusza Dyskusyjny Klub Książki w Dylakach

Z uwagi na warunki epidemiologiczne spotkanie odbędzie się na wolnym powietrzu w ogrodzie przy bibliotece z zachowaniem dystansu społecznego. Porozmawiamy o ulubionych autorach i książkach, a także o swoich nawykach czytelniczych. Spróbujemy również ustalić listę wspólnych lektur na następne spotkania.

Dyskusyjne Kluby Książki działają w Polsce od 2007 roku w ramach wieloletniego programu Instytutu Książki. W kameralnych spotkaniach bierze udział zazwyczaj od kilku do kilkunastu osób.  Klubowicze starają się przestrzegać następujących zasad:

• szanujemy opinie innych, im więcej różnych opinii tym lepiej,
  • nie oceniamy gustów czytelniczych klubowiczów,
  • nie wszystkie lektury nam się spodobają, ale mimo to spróbujmy je przeczytać,
  • przychodzimy na spotkanie nawet wtedy, kiedy nie udało się nam dokończyć lektury,
  • każdy członek klubu jest mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta,
  • jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
  • przede wszystkim mamy się dobrze bawić!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Filii Bibliotecznej w Dylakach zlokalizowanej przy ulicy Fabrycznej 2.
  • Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24