Archiwum aktualności 2018

Konkurs recytatorski w języku niemieckim

Uprzejmie informujemy, że 27 lutego 2018  roku o godz. 10.00 w Domu Kultury  w Ozimku odbędą się miejsko-gminne eliminacje XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”. Wzorem lat ubiegłych impreza ta jest organizowana przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku we współpracy z Zarządem Gminnym TSKN. Konkurs jest adresowany do uczniów  szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Jednocześnie przypominamy, iż każdy z uczestników przygotowuje do recytacji 2 utwory poetyckie w języku niemieckim. Pomoc w wyborze repertuaru mogą stanowić  kompendia zamieszczone na stronie internetowej Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim (www.skgd.pl, zakładka: działalność oświatowa).

W załączeniu  regulamin, protokół eliminacji szkolnych oraz karty zgłoszeń, które należy dostarczyć do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku do dnia 16 lutego 2018  roku. Do eliminacji miejsko-gminnych każda szkoła podstawowa może zakwalifikować do 4 osób, a szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do 10 osób.

Impreza pod patronaterm Burmistrza Ozimka.

  • Data aktualizacji: 2020-11-24 09:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 814 718