Archiwum aktualności 2017

DO SIEGO ROKU! ZAJĘCIA DLA DZIECI W BIBLIOTECE W GRODŹCU

30 stycznia br. do filii bibliotecznej w Grodźcu przybyły dzieci klasy II ze szkoły podstawowej w Grodźcu, aby wziąć udział w zajęciach pod nazwą: „Do siego roku!”.

Na wstępie, prowadząca lekcję powitała uczniów i złożyła im życzenia noworoczne posługując się staropolskim zwrotem: Do siego roku! Okazało się, że spośród wszystkich dzieci tylko jeden chłopczyk znał tego rodzaju formę pozdrowień, dlatego też bibliotekarz wyjaśnił zebranym dzieciom znaczenie owego zwrotu.

Po wspólnym przypomnieniu podziału roku na 4 pory roku i 12 miesięcy został odczytany wiersz Apolinarego Nosalskiego pt. O dwunastu braciach.

Następnym punktem spotkania było objaśnienie etymologii nazw miesięcy. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że niektórzy uczniowie potrafili wyjaśnić pochodzenie kilku nazw. W nawiązaniu do tych objaśnień dzieci odsłuchały wiersz Jacka Krakowskiego pt. Nowy Rok, w którym autor bardzo obrazowo nawiązuje do pochodzenia nazw miesięcy.

Lekcja biblioteczna zakończyła się mini-przedstawieniem kukiełkowym pt. Miesiące kupują buty.

IMG_0096IMG_0093IMG_0092IMG_0088
  • Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10