AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Dzisiaj maseczki - jutro książki

IMG-20200427-WA0002

Chyba wszyscy czytelnicy naszej filii w Dylakach wiedzą, że pani Angela, bibliotekarka, która prowadzi tę placówkę od 25 lat, ma złote ręce. Wyczarowuje nimi piękne ozdoby do biblioteki, ale też okolicznościowe kartki, kwiaty z bibuły i pończoch, a nawet korony żniwne. Teraz przyszedł czas na maseczki dla Ozimka.

Gdy już wszystko w bibliotece zostało wysprzątane, uporządkowane, a książki przygotowane do ubytkowania, okazało się,  że jest możliwość dołączenia do grupy wolontariuszy szyjących maseczki dla Ozimka. Pani Angela otrzymała  materiał oraz tasiemki i rozpoczęła „produkcję”. W tym trudnym czasie chcemy włączyć się do pomocy dla dobra naszej małej społeczności. Może w niedługiej przyszłości będziemy mogli otworzyć biblioteki, ale w oczekiwaniu na ten moment bibliotekarze nie tylko inwentaryzują i kodują księgozbiór, ale także szyją maseczki. Również inni pracownicy Domu Kultury w Ozimku dołączyli do grupy. Razem możemy więcej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali  materiały do szycia maseczek oraz wolontariuszom zajmującym się krojeniem bawełny i tasiemek oraz dostarczaniem ich do szwaczek.

• Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10