AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Poszukujemy najlepszego czytelnika powiatu opolskiego

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z bibliotekami publicznymi w powiecie opolskim ogłasza oficjalnie konkurs pt. "Najbardziej aktywny czytelnik 2019 roku". Zapraszamy zatem naszych ozimskich najlepszych czytelników do udziału w konkursie i zapoznania się z regulaminem.

W styczniu w naszych bibliotekach pojawiły się intrygujące plakaty z informacją, że poszukujemy najlepszego czytelnika. Wiele osób pozytywnie reagowało na ten nieco enigmatyczny przekaz. Choć zgodnie z regulaminem nie mogliśmy aż do października zdradzić, o co dokładnie chodzi, rozpoczęliśmy obserwację statystyk wypożyczeń poszczególnych czytelników, aby wstępnie wytypować osoby, które w naszych bibliotekach wypożyczają najwięcej książek, czasopism i audiobooków. Wszystko to odbywało się „w tajemnicy”, żeby nie rozbudzić zbyt wcześnie ducha czytelniczej rywalizacji.  Pod koniec roku spośród najlepszych czytelników, którzy wyrażą pisemną zgodę na udział w konkursie, wyłonimy 3 osoby z naszej gminy pretendujące do miana najaktywniejszego czytelnika roku 2019 powiatu opolskiego. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród nastąpi wiosną 2020 roku. Poznamy wtedy zwycięzców w następujących przedziałach wiekowych:

I kategoria - dzieci – czytelnicy od 7 do 11 lat

II kategoria - młodzież – czytelnicy od 12 do 17 lat

III kategoria – dorośli - czytelnicy od 18 roku życia

Więcej informacji udzielają bibliotekarze.

• Data aktualizacji: 2019-11-19 15:46