AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Spotkania autorskie z Wiolettą Piasecką

6 czerwca 2019 roku na zaproszenie MiGBP w Ozimku, dom kultury oraz PSP w Szczedrzyku odwiedził specjalny gość - pani Wioletta Piasecka, która jest popularną autorką 40 baśni i bajek dla dzieci, beletryzowanych biografii dla młodych odbiorców, m.in. Hansa Chrystiana Andersena, Ignacego Jana Paderewskiego i  Faustyny Morzyckiej, oraz wielu słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych.

Do ozimskiego domu kultury na spotkanie autorskie z panią Wiolettą przybyli uczniowie z pierwszych klas PSP nr 1 oraz PSP nr 3. Były to prawie 2 godziny pełne wrażeń i emocji, w czasie których  pisarka nawiązała doskonały kontakt z młodymi czytelnikami. Niezwykle ciekawie opowiadała o swoich książkach, a zwłaszcza ich prawdziwych bohaterach. Dzieciom bardzo spodobała się historia Ignasia, który stał się sławnym pianistą i odegrał znaczącą rolę w procesie odzyskiwania niepodległości przez Polskę.  Swoją twórczość poetycką pisarka przedstawiła angażując uczestników do pluszakowego przedstawienia o piesku, który wyruszył w podróż. Nie zabrakło też wielu intrygujących zagadek piłkarskich i bajkowych oraz konkursów. Dodatkowo każde aktywnie uczestniczące dziecko mogło wylosować sobie „dobrą wróżbę" dotyczącą jego przyszłości. Oczywiście towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu i radości. Na koniec młodzi uczestnicy zamienili się w dziennikarzy i mogli zadawać pisarce najróżnorodniejsze pytania. Ponadto na pamiątkę mile spędzonych chwil dzieci mogły zakupić książki pani Piaseckiej oraz otrzymać autograf.

Równie ciekawe spotkanie z naszym gościem odbyło się w PSP w Szczedrzyku. W związku z tym, że szkoła nosi imię Jana Pawła II,  pani Piasecka opowiedziała dzieciom o książce, którą aktualnie pisze, a jest to biografia Karola Wojtyły, późniejszego papieża. Dzięki temu uczniowie mogli bliżej poznać patrona swojej szkoły. W dalszej części spotkania uczestnicy również wzięli udział w pluszakowym przedstawieniu oraz rozwiązali  zagadki, a także chętnie zakupili książeczki pani Wioletty.
Dziękujemy za przemiłe spotkania!

Książki Wioletty Piaseckiej można wypożyczać w bibliotece dla dzieci oraz w filiach.

DSC_0016DSC_0017DSC_0026DSC_0034DSC_0037DSC_0038DSC_0039
  • Data aktualizacji: 2019-09-20 11:09