AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Ferie, ferie i po feriach...

Brak śniegu nie przeszkodził dzieciom w dobrej zabawie, ale wszystko co dobre szybko się kończy. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia a tych z pewnością nie będzie brakowało uczestnikom ferii zimowych, którzy skorzystali z oferty przygotowanej przez Filię Biblioteczną przy współpracy Muzeum w Krasiejowie.

W programie były: zajęcia plastyczne, wspólne głośne czytanie, zimowy kuferek rozmaitości, czyli zabawy i gry towarzyskie. Jednak główną atrakcją bibliotecznych spotkań stały się wizyty w krasiejowskim Muzeum Paleontologicznym i Izbie Regionalnej. Dzięki nim dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat odkryć paleontologicznych. Zostały zapoznane z różnymi ciekawostkami geologicznymi i turystycznymi. Dowiedziały się, jak powstał słynny krasiejowski Jura Park.

Tajemniczy świat dinozaurów fascynuje kolejne pokolenia mimo, iż wyginęły miliony lat temu. By dowiedzieć się więcej informacji na temat tych zwierząt, w krasiejowskiej bibliotece odbyły się zajęcia. Przygotowano książki, czasopisma, informatory oraz rozmaite figurki dinozaurów. Zdobyta wiedza na pewno pomogła młodszym uczniom odpowiedzieć na pytania: jak dokładnie wyglądały?, w jaki sposób żyły?, czym się odżywiały?, dlaczego wyginęły? i wyobrazić sobie tamten niezwykły okres. Uwieńczeniem tego spotkania było wykonanie pracy plastycznej wyjątkowych prehistorycznych zwierząt.

Uczestnicy zajęć odwiedzili również Izbę Regionalną Wsi Krasiejów (tzw. Muzeum Historyczne), gdzie poznali historię przedwojennego Krasiejowa np. jak dawniej wyglądało życie codzienne i kulturalne mieszkańców, jakimi zawodami zajmowało się lokalne społeczeństwo. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt gospodarstwa domowego i stare narzędzia, jakich używano do uprawy ziemi. Zgromadzone w muzeum eksponaty w sposób obrazowy przybliżyły dzieciom historię naszego regionu.

Serdeczne podziękowania składamy pani Sylwii Widawskiej, która z wielkim zaangażowaniem przeprowadziła zajęcia w Muzeum Paleontologicznym i Historycznym dzieląc się z dziećmi swoją wszechstronną i fachową wiedzą.

IMG_0757IMG_0755IMG_0754IMG_0753IMG_0752IMG_0751IMG_0750IMG_0748IMG_0747IMG_0745IMG_0744IMG_0743IMG_0740IMG_0739IMG_0737IMG_0735
  • Data aktualizacji: 2018-11-15 08:30