AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

 

 

XXIII KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM

11 kwietnia 2017 roku na scenie ozimskiego domu kultury odbyły się miejsko-gminne eliminacje XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”. Wzięło w nich udział 19 uczniów z 10 szkół z terenu naszej gminy.

Każdy z uczestników przygotował do recytacji dwa wiersze w języku niemieckim, które prezentował przed publicznością i komisją konkursową. Jury w składzie: Katrin Koschny, Michael Oster, Marcin Widera, oceniało zarówno umiejętności językowe uczestników (ich wymowę, intonację) jak i recytatorskie (dobór, zrozumienie i interpretację tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne).

Decyzją jury przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

I miejsce – Gabriel Matysek (PSP w Dylakach)
II miejsce – Vanessa Gonsior (PSP w Antoniowie)
III miejsce - Marta Panitz (PSP w Grodźcu)
Wyróżnienia: Dominika Grobarek (PSP w Krasiejowie), Emilia Bochenek (PSP w Dylakach), Wiktoria Leś (PSP w Grodźcu)

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

I miejsce – Laura Quaschniok-Quade (Zespół Szkół w Ozimku)
II miejsce – Dawid Feliks – (Zespół Szkół w Ozimku)
III miejsce - Agnieszka Paliwoda – (Gminny Zespół Szkół w Ozimku)
Wyróżnienia: Natalia Grobarek (Gminny Zespół Szkół w Ozimku), Jasmin Jendrzej (Gminny Zespół Szkół w Ozimku), Michał Staś (Zespół Szkół w Ozimku).

Wytypowani laureaci będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach rejonowych konkursu, które odbędą się 25 maja w Zagwiździu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w dalszych etapach konkursu.

Organizatorami eliminacji miejsko-gminnych był Zarząd Gminny TSKN oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku.
Impreza została objęta patronatem przez Burmistrza Ozimka Jana Labusa.

DK - JTGV 2017 (7)DK - JTGV 2017 (10)DK - JTGV 2017 (19)DK - JTGV 2017 (13)-1DK - JTGV 2017 (25)DK - JTGV 2017 (51)DK - JTGV 2017 (55)DK - JTGV 2017 (53)
  • Data aktualizacji: 2018-10-15 10:37
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 970 574