Archiwum aktualności 2016

Nowe komputery dla biblioteki w Budżecie Obywatelskim Ozimka

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników oraz sympatyków biblioteki do głosowania na Projekt nr 11 w Budżecie Obywatelskim Ozimka 2017. Dzięki zadaniu pn. "Zakup komputerów do biblioteki publicznej" zostanie zmodernizowana Czytelnia Internetowa w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Nasi użytkownicy wreszcie będą mogli szybko i komfortowo korzystać z Internetu i multimediów. Głosowanie trwa od 6 do 27 września 2016 roku.

Zgodnie z regulaminem wsparcie finansowe na realizację otrzymają te projekty, które zyskają największe poparcie mieszkańców miasta, zatem liczy się każdy oddany głos. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie!

Zagłosować można poprzez:

• pobranie, wypełnienie ankiety do głosowania i wrzucenie jej do urny znajdującej się w Biurze Podawczym Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku (parter).;
  • pobranie i przekazanie wypełnionych ankiet do głosowania bezpośrednio albo pocztą na adres: Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku, ul. Dzierżona 4B, 46-040 Ozimek z dopiskiem „budżet obywatelski”;
  • pobranie w formie elektronicznej ankiety do głosowania ze strony www.bip.ozimek.pl lub strony www.ozimek.pl – zakładka Budżet obywatelski i przekazanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: budzetobywatelski@ugim.ozimek.pl lub wrzucenie do urny znajdującej się w Biurze Podawczym Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku (parter).;

Opis Projektu nr 11:

Biblioteka publiczna jest od lat jedynym miejscem w Ozimku, gdzie mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z komputera (w tym z oprogramowania biurowego) oraz Internetu. Biblioteczne Czytelnie Internetowe są ogólnodostępne, zwłaszcza dla osób, które z powodów finansowych, nie posiadają własnego sprzętu i dostępu do sieci www. Warto dodać, że użytkownicy mogą tu również korzystać z urządzeń wielofunkcyjnych pozwalających na skanowanie lub drukowanie potrzebnych dokumentów. To również w bibliotece seniorzy poznają w przyjaznej atmosferze tajniki nowych technologii. Dotychczas udostępniany użytkownikom sprzęt jest przestarzały i odbiegający od obecnie przyjętych standardów technicznych. Zakup 5 nowoczesnych komputerów z oprogramowaniem biurowym pozwoli zmodernizować infrastrukturę informatyczną w bibliotece dla dzieci i młodzieży. Trzy z nich stanowić będą wyposażenie Czytelni Internetowej, co z pewnością znacząco poprawi komfort korzystania z Internetu przez użytkowników. Przede wszystkim usprawni poszukiwanie informacji, korzystanie z mediów społecznościowych, zasobów cyfrowych i multimediów. Nowy sprzęt podniesie także jakość bezpłatnych zajęć komputerowych, jakie ozimska biblioteka prowadzi dla seniorów oraz innych osób wykluczonych cyfrowo. Z kolei dwa pozostałe komputery pozwolą na automatyzację procesu udostępniania zbiorów bibliotecznych: uruchomienie zdalnej wypożyczalni w bibliotece dziecięcej oraz obsługę e-katalogu dostępnego online dla czytelników.

• Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10