Archiwum aktualności 2015

Rozśpiewane spotkanie z Tomaszem Szwedem

Spotkanie z T. Szwedem
Spotkanie z T. Szwedem
Klinika Małych Zwierząt
Klinika Małych Zwierząt
Klinika Małych Zwierząt
Klinika Małych Zwierząt
Klinika Małych Zwierząt
Klinika Małych Zwierząt

Tak żywiołowego i rozśpiewanego spotkania autorskiego jeszcze nie było w naszej bibliotece. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej, zabawy w rozpoznawanie liści, łapanie spadających piórek to tylko niektóre z atrakcji, jakich doświadczyli uczestnicy tego niezwykłego spotkania. A wszystko to za sprawą Tomasza Szweda, autora serii książek o Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce, który zawitał do Ozimka 9 czerwca 2015 roku.

Tomasz Szwed jest znanym i cenionym kompozytorem i piosenkarzem występującym na estradzie od 1978 roku. Zajmuje się również psychoterapią. W ciągu ostatnich pięciu lat stworzył również serię książek o zwierzętach, które zostały wzbogacone o płyty z nagraniami autorskich piosenek dla dzieci. 

Już rozpoczynając spotkanie  nasz gość zaskoczył młodych uczestników niekonwencjonalnym powitaniem, które zapożyczył od swoich książkowych bohaterów, czyli słowami "Chwała zielonym lasom!". Na takie pozdrowienie należy oczywiście odpowiedzieć "I czystej wodzie chwała!", co skwapliwie wszyscy uczynili. Autor z niezwykłą ekspresją czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Ważnym elementem spotkania były muzyka i śpiew. Pan Tomasz śpiewał wesołe piosenki o zwierzętach, w czym ochoczo pomagali mu ozimscy uczniowie, wykonując razem z nim wpadający w ucho utwór pt. ,,Panie bobrze'' oraz  ,,Ptasią piosenkę''. Były także różne wesołe zabawy  m.in. odgadywanie, z jakich drzew są prezentowane liście, zabawy ruchowe z piórami ptaków. W nagrodę nasz gość obdarował dzieci naklejkami z wesołymi buźkami

W podziękowaniu za to niezwykłe spotkanie dzieci ze SP nr 1 podarowały panu Tomaszowi własnoręcznie zrobioną na kółku plastycznym pszczółkę, sprawiając w ten sposób naszemu gościowi miłą niespodziankę. Na zakończenie uczestnicy mogli kupić książki pisarza oraz zdobyć jego autograf.
 
Książki pana Tomasza Szweda można wypożyczyć we wszystkich ozimskich bibliotekach.
Spotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. SzwedemSpotkanie z T. Szwedem
  • Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 675 068