Archiwum aktualności 2015

Marta Fox znów w Ozimku

Spotkanie z Martą Fox
Spotkanie z Martą Fox

2 czerwca 2015 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku po raz trzeci gościła znaną i cenioną powieściopisarkę, poetkę i eseistkę Martę Fox. W spotkaniu wzięli udział uczniowie drugich i trzecich klas Gimnazjum nr 1.

Marta Fox jest niezwykle miłą, serdeczną i otwartą osobą, znającą dobrze problemy dzisiejszej młodzieży. Potrafi o nich pisać w sposób mądry i ciekawy. Do tej pory wydała ponad 40 książek.

Podczas spotkania autorka opowiadała uczniom o swojej bogatej twórczości i początkach kariery pisarskiej. Chętnie też odpowiadała na pytania zadawane przez gimnazjalistów. Inspiracje do pisania czerpie z życia np. książkę pt. "Agaton - Gagaton" napisała dla córki Agaty, aby zachęcić ją do czytania, a ,,Przybij piątkę''  stworzyła z myślą o wnukach. Pisarka podkreślała również, że jeździ na spotkania autorskie, aby przybliżyć swoje utwory młodym ludziom. Zdobycie choćby kilku nowych czytelników uznaje  za  sukces , bo wtedy jej pisanie ma sens.

Na koniec spotkania przeczytała fragment swojej najnowszej książki ,,Zakochaj się, mamo '' oraz z dużym poczuciem humoru przytaczała wybrane komentarze do swoich powieści, czym bardzo rozbawiła słuchaczy.

Marta Fox poprzez świetny kontakt z młodymi czytelnikami sprawiła, że spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. Nic więc dziwnego, że gimnazjaliści chętnie ustawili się w długiej kolejce po autograf pisarki.

Zachęcamy do odwiedzenia strony autorskiej pisarki www.martafox.pl oraz wypożyczania jej książek, w tym dwóch najnowszych: "Przybij piątkę" oraz "Zakochaj się, mamo", które można dostać we wszystkich ozimskich bibliotekach.

Spotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą FoxSpotkanie z Martą Fox
  • Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 675 120